نشان حلال برای محصولات غذایی و آشامیدنی

نشان حلال برای محصولات غذایی و آشامیدنی تحت قالب گواهینامه ای است که برای محصولات غذایی در کشورهای اسلامی صادر می شود. پس از دریافت این نشان بر روی مواد غذایی درج می شود.

حلال یک کلمه عربی به معنای حلال یا مجاز در رابطه با مواد غذایی ، می باشد که در قرآن آمده است. طبق تعریف رسمی ، غذاهای حلال آن هایی هستند که:

1- عاری از هر مؤلفه ای است که مصرف آن طبق قوانین اسلامی ممنوع است.

2- با استفاده از وسایل ، تجهیزات و یا ماشین آلات که مطابق قوانین اسلامی پاکسازی ، پردازش ، تولید و یا ذخیره شده اند انجام می شود.

همه غذاها جز موارد زیر حلال محسوب می شوند:

  • نوشیدنی های الکلی و مشروبات الکلی
  • آنزیم ها (آنزیم های میکروبی مجاز هستند)
  • ژلاتین از منابع غیر حلال (ژلاتین ماهی حلال است)
  • -L سیستئین (اگر از موی انسان باشد)
  • لیپاز (باید از لیپاز حیوانات اجتناب شود)
  • محصولات گوشت خوک
  • غذاهای آلوده به هر یک از محصولات فوق

اساساً اگر یک ماده غذایی به عنوان حلال نامیده شود ، آن مواد غذایی هرگز نباید حاوی الکل و گوشت خوک باشد. کالاهایی که حاوی الکل و گوشت خوک هستند و یا هر یک از مشتقات جانبی این دو ماده ، حرام محسوب می شود و هرگز برای پیروان اسلام قابل مصرف یا استفاده نیست.

بنابراین با نگاهی به همه این پارامترهای ذکر شده خدمات صدور گواهینامه حلال به راحتی انجام نمی شود ، بنابراین همیشه توصیه می شود یک ارائه دهنده خدمات صدور گواهینامه حلال یا مشاور صدور گواهینامه حلال استخدام کنید. شرکت پرشین ایزو به شما در گرفتن نشان حلال کمک می کند.

چرا مواد آرایشی و دارویی باید دارای نشان حلال باشند؟

لوازم آرایشی و دارویی نیاز به مجوز حلال دارند زیرا این شرکت ها از محصولات جانبی حیوانات استفاده می کنند. به عنوان مثال ، الکل در عطرها موجود است ، چربی خوک ها در رژگونه ها و لب ها وجود دارد. همچنین محصولات آرایشی از محصولات جانبی خوک ، مرغ ، بز و غیره استفاده می کنند که طبق قوانین اسلامی به عنوان حرام شناخته می شوند.

بنابراین ، مواد آرایشی و دارویی که دارای گواهی حلال هستند ، به این معنی است که آن ها حاوی چیزی نیستند که برای مسلمانان ممنوع باشد.

چرا شرکت ها محصولات خود را به صورت حلال گواهی می کنند؟

شرکت ها محصولات خود را به صورت حلال گواهی می کنند تا محصولات آن ها به کشورهای اسلامی صادر شود. لازم به ذکر است که پیروان اسلام 1.8 میلیارد نفر جمعیت جهان ، یعنی 24.1 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. علاوه بر این ، فقط غذاهای دارای گواهی حلال در بسیاری از کشورهای اسلامی مجاز است.

دریافت نشان حلال در شرکت پرشین ایزو

شرکت پرشین ایزو در زمینه صدور انواع گواهینامه ها و استانداردها مشغول به فعالیت است و با توجه به تجربه ای که در این زمینه کسب کرده است این کار را به بهترین شیوه ممکن انجام می دهد.

در صورتی که می خواهید نشان حلال را برای محصولات غذایی و آشامیدنی دریافت کنید می توانید از طریق شرکت پرشین ایزو اقدام نمایید. پرشین ایزو آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد.