گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار سازمان IAF را چگونه دریافت کنیم؟گواهینامه ایزو مورد تایید IAF چه تفاوتی با گواهینامه های دیگر دارد؟ این ها سوالاتیست که امروزه برای دریافت کنندگان و متقاضیان گواهینامه های ایزو پیش می آید. برای پاسخ به این سوالات همراه ما باشید

سازمان IAF یک نهاد اعتبار بخشی جهانی

در لغت IAF به معنای سازمان بین المللی اعتبار دهی می باشد.که مخفف شده ی International Accreditation Froum (انجمن اعتبار بخشی جهانی) است.از جمله وظایف سازمان IAF ممیزی،بررسی و تایید صلاحیت AB ها یا همان مراکز اعتبار دهی هر کشور است.

AB یا همان Accredit Body وظیفه اعتبار دهی به CB یا Certification Body یا مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو را داراست. در نتیجه مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر باید دارای تاییدیه از یک AB مورد تایید سازمان IAF باشد. در زیر به برخی از مواردی که میتوان گواهینامه ایزو معتبر ایزو را تشخیص داد اشاره میکنیم:

  • گواهینامه ایزو معتبردارای لوگوی سایت سازمان IAF برروی گواهینامه میباشد و حتما در ابتدا به لوگوی سازمان IAF که مطابق عکس ذیل است توجه نمایید که حتما باید بر روی گواهینامه ایزو مندرج شده باشد.
  • گواهینامه ایزو دریافتی توسط شما حتما دارای یک کد استعلام یا همان کد رجیستر یا رهگیری باشد
  • با جستجوی کد رهگیری در سایت مرجع صادرکننده گواهینامه ایزو سوابق گواهینامه ایزو موجود باشد.
  • توجه داشته باشید ادرس سایت مرجع، معتبر بوده و مورد تایید یک AB دارای تاییدیه سازمان IAF باشد

شرکت پرشین ایزو با توضیحات کامل اصطلاحات و لغات در قسمت منوی مقالات سعی کرده تا شما را با مفاهیمی که برایتان نامفهوم است آشنا گرداند.شاید در مواردی نمونه گواهینامهISO را دیده باشید که دارای لوگوی iaf نبوده باشد،این نوع گواهینامه ها توسط CB های خصوصی که به صورت جداگانه در حال فعالیت هستند صادر می شود.لازم به ذکر است موارد یاد شده نیز برای تشخیص گواهینامه ی معتبر کافی نمی باشد زیرا عده ای سودجو با ترفندهای هوشمندانه اقدام به کپی یا جعل گواهینامه ی ایزو می کنند.

گواهینامه ی ایزو از مراجع خصوصی

گواهینامه ایزو صادره از مراجع خصوصی بدین صورت است که مورد تایید سازمان IAF نبوده و به صورت کاملا مستقل اقدام به صدور گواهینامه ایزو مینمایند. اعتبار گواهینامه ایزو از مراجع خصوصی نسبت به مراجع دارای تاییدیه سازمان IAF کمتر بوده و به دلیل قیمت پایین و دریافت ایزو در مدت زمان کم انتخاب بسیاری از شرکت هاست.

دریافت گواهینامه ایزو از شرکت پرشین ایزو

شما میتوانید برای دریافت انواع گواهینامه  ایزو مورد تایید سازمان IAF و مراجع خصوصی با حداقل هزینه و حداقل زمانبا کارشناسان ما به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید و ازمشاوره رایگان بهره مند گردید…