گواهینامه انطباق محصول اتحادیه اروپا  CEچیست؟

گواهینامه انطباق محصول اتحادیه اروپا CE از دو کلمه فرانسوی Communaute Europeenne گرفته شده است که به معنای مورد تایید اروپا می باشد.

در بازارهای اروپا الزامات نظارتی نسبت به مسائل بهداشتی و ایمنی مصرف کنندگان یا کاربران بسیار سختگیرانه است. این کالا اغلب به عنوان گذرنامه یا ویزا برای کالای شما در کشورهای اروپایی ارسال می شود.

این استاندارد برای از بین بردن مشکلاتی که ممکن است در آینده در موارد استفاده خطرناک به نظر برسد بسیار مهم است. ذکر این نکته ضروری است که این گواهینامه یکی از استاندارد هایی است که محصول شما را از موقعیت هایی محافظت می کند که می تواند بر ارزش برند یا شرکت شما تأثیر بگذارد.

مزایای استفاده از گواهینامه انطباق محصول اتحادیه اروپا چیست؟

گواهینامهCE  گواهینامه انطباق محصول اتحادیه اروپا به شركت ها كمك می كند تا محصولات خود را به بازار اروپا صادر كنند كه در آن افزایش تقاضا برای محصول تولیدی كه منجر به افزایش سود می شود وجود دارد. گواهینامهCE  به شرکت ها کمک می کند تا مشتریان را به سمت محصول تولیدی جذب کنند و منجر به افزایش مشتری با کاهش هزینه های بازاریابی شود.

گواهینامه CE همچنین به شركت ها كمك می كند تا محصول خود را از الزامات نظارتی در مورد شرایطی كه محصول شما برای کاربر نا امن می شود ، محافظت كنند. این خطر تبدیل شدن به یک محصول ناامن را از بین می برد.

گواهینامه CE چه کاربردی دارد؟

گواهینامه CE  نمادی است که باید قبل از فروش محصولات در بازار اروپا به آن ها اضافه شود. این علامت نشان می دهد که یک محصول:

الزامات بخشنامه مربوط به محصولات اروپایی را برآورده می کند و کلیه الزامات استانداردهای عملکردی و ایمنی هماهنگ اروپایی شناخته شده مربوطه رعایت می شود.

CE  نشان می دهد که مستندات فنی مناسب برای استفاده از این مارک در دسترس است و می تواند توسط تولید کننده ، وارد کننده یا شخص مسئول تنظیم محصول در بازار اتحادیه اروپا در صورت درخواست ارائه شود.

الزامات گواهینامه CE مطابق با دستورالعمل ها

درج نماد CE به یک محصول ابزاری برای تأیید مقامات در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است . به صورتی که این محصول تمام الزامات مناسب اتحادیه اروپا را برآورده می کند.

الزام اتحادیه اروپا وجود دارد كه محصولاتی كه مطابق با مفاد بخشنامه نیستند اجازه پخش در سرزمین های كشورهای عضو را ندارند. باید اقدامات لازم انجام شود تا فروش این محصولات ممنوع شوند. وارد کننده و یا تولید کننده باید برای رعایت مقررات ایمنی ، تولید سوابق مناسب و تصمیم گیری در مورد مراحل لازم برای حفظ تولید مطابق با بخشنامه ، اقدامات لازم را انجام دهد.

محصولات نیازمند به دریافت گواهینامهCE

طیف گسترده ای از محصولات تحت پوشش قوانین اتحادیه اروپا هستند که ضروری است این نشان را دریافت کنند. دسته بندی کالاهایی که مشروط به گواهینامه CE  باشند و مربوط به مشاغل در بخش فناوری هستند شامل موارد زیر است:

  • تجهیزات پزشکی و دستگاه های تشخیصی آزمایشگاهی
  • محصولاتی که در مصرف انرژی تأثیر دارند.
  • کامپیوترهای شخصی ، اسکنرها ، چاپگرها و سایر تجهیزات IT که برای استفاده در محیط داخلی در نظر گرفته شده اند.
  • محصولاتی که قادر به ایجاد تداخل الکترومغناطیسی یا تداخل فرکانس رادیویی هستند.
  • تجهیزات رادیویی و ترمینال تجهیزات ارتباط از راه دور
  • کالاهای الکتریکی که در محدوده ولتاژ کم کار می کنند.

اخذ گواهینامهCE  از طریق شرکت پرشین ایزو

شرکت ها در صورت نیاز به صادرات محصول خود به بازارهای اروپایی خواستار این گواهینامه هستند. مارک CE از این جهت مهم است که به عنوان گذرنامه عمل می کند و محصولی را قادر به ورود به بازار اروپا می کند. در صورتی که به دریافت این گواهی نامه در مدت زمان کوتاه نیاز دارید ، به گونه ای که بتوانید با موفقیت محصول را صادر کنید می توانید با پرشین ایزو تماس بگیرید.

شرکت پرشین ایزو یکی از شرکت های پیشرو در زمینه مشاوره و صدور کلیه گواهینامه های موجود است. این مرکز یکی از ارائه دهندگان گواهینامه های بین المللی است که به مشتریان خود کمک می کند گواهینامهCE   دریافت کنند.