گواهینامه  ISO 22000

ایزو 22000 از آنجایی که این یک استاندارد بین المللی است ، به صنعت مواد غذایی مربوط می شود. موسساتی که در زمینه های صنایع غذایی از جمله مواد بسته بندی ، مواد تمیز کننده و فرآیندها و غیره استفاده می شوند می توانند این گواهی نامه را دریافت کنند.

ایمنی شغلی در بخش مواد غذایی باعث نگرانی جهانی شده است ، زیرا هر موسسه ای که در زمینه مواد غذایی فعالیت می کند باید اطمینان حاصل کند که امنیت شغلی در حوزه مواد غذایی مهم ترین نگرانی است. بنابراین ضروری است كه هر مؤسسه استانداردی را تنظیم كند كه در آن توانایی خود در كنترل و كاهش خطرات ایمنی شغلی را برای اطمینان از بالاترین سطح امنیت غذایی نشان دهد.

شرایط و مشخصات گواهینامه  ISO 22000

ISO 22000  بر روی رویه هایی که در بالاترین سطح کنترل قرار دارند تمرکز دارد و برای تأمین نیازهای مشتری و الزامات نظارتی جهانی برای ایمنی مواد غذایی باید به آن ها اعتماد کرد.

سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ایزو 22000 سیستمی است که اجزای آن برای ادغام در ایمنی مواد غذایی یکپارچه شده است ، تا تمام تمرکز خود را در جستجوی راه حل هایی پیدا کند که برای کار سازنده و موثر برای مدیریت ایمنی مواد غذایی در سطح جهانی ضروری است.

روش های قبلی ما را مجبور به ریختن مواد غذایی سالم می کند  ولی این استاندارد با ارائه چندین عامل برای دستیابی به مبانی صحیح برای فرآیند تولید مواد غذایی نیاز به کنترل دقیق بر روی این روش ها دارد.

دلایل اخذ استاندارد  ISO 22000

سازمان ها باید به سه دلیل اصلی اخذ ISO 22000 را در نظر بگیرند:

  • مزایای موجود در بازار. از آنجا که سازمان های زنجیره تأمین ISO 22000 را اتخاذ می کنند ، در معرض کنترل در طول زنجیره تأمین مواد غذایی قرار می گیرند ، و به این صورت مطمئن می شوند که هیچ پیوند ضعیفی در زنجیره غذایی وجود ندارد.
  • منافع سازمان برای تولید مواد غذایی. با دریافت این استاندارد اقدامات مناسبی برای ارائه کنترل فعالیت هایی که بر ایمنی مواد غذایی تأثیر می گذارند انجام می شود. سیستم به خوبی برنامه ریزی شده ، نظارت ، ممیزی (داخلی و خارجی) اندازه گیری شده و بازخورد به موقع در اختیار تصمیم گیرندگان قرار می گیرد.
  • ISO 22000 فراتر از الزامات نظارتی است. ISO 22000 برنامه های HACCP موجود – اما فراتر از آن – را شامل می شود. برنامه های HACCP بسیار عالی هستند و برای جلوگیری از مشکلات ایمنی مواد غذایی بسیار خوب کار می کنند.

تفاوت بین HACCP و ISO 22000

در حالی که HACCP صرفاً بر ایمنی مواد غذایی متمرکز است ، ISO  فراتر می رود و به فرایندها و ساختارهای تجاری نگاه می کند. صدور گواهینامه ISO اختیاری است ، به این معنی که یک سازمان می تواند تصمیم بگیرد که این مجوز را دریافت کند یا خیر. پیش بینی می شود در آینده نزدیک بسیاری از شرکت ها گواهی HACCP  خود را به گواهی بر اساس ISO 22000 تبدیل کنند.

در خاتمه ، می توان گفت دریافت گواهینامه HACCP یک تعهد قانونی است تا بتواند ایمنی مواد غذایی را برای مصرف کنندگان تضمین کند. دریافت ISO 22000 الزامی نیست ، اما یک استاندارد جهانی است که از آن می توان وضعیت و اعتبار زیادی را بدست آورد. شایان ذکر است که ISO 22000 براساس دستورالعمل HACCP است.

اهداف استاندارد ISO 22000

ایزو 22000 یک استاندارد بین المللی است که در سازمان های زنجیره غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این شامل اقدامات پیشگیرانه تضمین کیفیت به علاوه اقدامات پیشگیرانه ایمنی مواد غذایی است. هدف ایزو 22000 ارائه یک رویکرد عملی برای اطمینان از کاهش و از بین بردن خطرات ایمنی مواد غذایی به عنوان ابزاری برای حمایت از مصرف کنندگان است. ایزو 22000 برای کمک به سازمان ها در نظر گرفته شده است تا:

  • به سازمان و تیم مدیریت مبنی بر اینکه شیوه ها و رویه های سازمان موجود است و مؤثر و مستحکم هستند اطمینان دهد.
  • به مشتریان و سایر ذینفعان از طریق فرآیند صدور گواهینامه ISO 22000 که سازمان توانایی کنترل خطرات ایمنی مواد غذایی و تهیه محصولات ایمن را دارد، اطمینان دهد.
  • وسیله ای برای بهبود مداوم فراهم می کند که تضمین می کند سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی بررسی و به روز شود تا کلیه فعالیت های مربوط به ایمنی مواد غذایی بطور مداوم بهینه و کارآمد شوند.
  • برای جلوگیری از ایجاد خطرات ایمنی مواد غذایی ، در تمام مراحل زنجیره تأمین مواد غذایی ، کنترل کافی وجود داشته باشد.

اخذ ایزو 22000 در پرشین ایزو

ایزو 22000: 2018 استاندارد جدید بین المللی ایمنی مواد غذایی است که به منظور هماهنگی در مقیاس جهانی الزامات مدیریت ایمنی مواد غذایی برای مشاغل درون زنجیره غذایی طراحی شده است.

ISO 22000 عناصر اصلی ISO 9001 و HACCP را ترکیب و مکمل می کند تا یک چارچوب مؤثر برای توسعه ، اجرا ، نظارت و بهبود مستمر یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی مستند در چارچوب خطرات کلی شغلی سازمان فراهم کند.

صدور گواهینامه ISO 22000 برای سازمان هایی که به دنبال ایجاد سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی متمرکز ، منسجم تر و یکپارچه تر از آنچه که طبق قانون لازم است ، در نظر گرفته شده است. این استاندارد نیاز به رعایت ضوابط قانونی و نظارتی مربوط به ایمنی مواد غذایی در سیستم ایمنی مواد غذایی دارد.

برای درخواست ISO 22000 به یکی از شرکت هایی که مجوز آن را صادر می کند مراجعه کنید. پرشین ایزو یکی از بهترین شرکت هایی است که گواهینامه ISO  را صادر می کند. این شرکت یکی از بهترین مراکز جهت اخذ استاندارد 22000 با مجوز رسمی از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.