سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی (HACCP)

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی HACCP  یک سیستم مدیریت پیشگیری از ایمنی مواد غذایی است که در آن هر مرحله از ساخت ، ذخیره و توزیع یک محصول غذایی از نظر خطرات میکروبیولوژیکی ، فیزیکی و شیمیایی تجزیه و تحلیل می شود.

HACCP  می تواند برای رعایت شما با قوانین ملی یا بین المللی ایمنی مواد غذایی بسیار مهم باشد. این استاندارد، مانند ISO 22000 مدیریت ایمنی غذا یک ابزار مدیریت است که از سایر استانداردهای سیستم های مدیریت در سراسر صنایع غذایی پشتیبانی می کند.

HACCP  فرایندهای تولید خوبی را برای کلیه بخش های مواد غذایی تشریح می کند و می تواند هنگام شرکت در تجارت بین المللی ، برای تجارت شما مهم باشد. این به ویژه برای تولید کنندگان مواد غذایی مناسب است.

گواهینامه HACCP  چیست؟

این ابزار مدیریت ریسک در درجه اول برای مدیریت خطرات ایمنی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

یک سیستم HACCP به شما امکان می دهد خطرات را شناسایی کرده و کنترل هایی را برای مدیریت آن ها در طول زنجیره تأمین خود در حین تولید برقرار کنید. طرح HACCP توسط سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد تأسیس شده است ، برای گردآوری استانداردهای بین المللی ، دستورالعمل ها و آیین نامه های عملی برای اطمینان از تجارت عادلانه تأمین می شود. همچنین می تواند برای پشتیبانی از الزامات استاندارد مدیریتی مانند ISO 22000 استفاده شود.

تاریخچه  HACCP

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت مواد غذایی(HACCP)  یک رویکرد سیستماتیک برای شناسایی خطر ، ارزیابی ریسک و کنترل است. این در بسیاری از امکانات در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که تمام مواد غذایی که مصرف می شوند بی خطر هستند.

تاریخ شروع HACCP  در دهه 1960 بود ، هنگامی که ناسا و شرکت پیلزبری برای تهیه غذای ایمن برای سفرهای فضایی همکاری کردند.

بین دهه های 1980 و 1990 ، برنامه HACCP در صنعت مواد غذایی به رشد قابل توجهی ادامه داد. در اواخر دهه 1980 ، انتشارات غذایی و ایمنی متعددی باعث شد تا HACCP به عنوان سیستم غالب ایمنی مواد غذایی معرفی شود. در سال 1998 ، کلیه مشاغل غذایی ملزم شدند که مجوزهای غذایی و ایمنی را تحت دستورالعمل HACCP دریافت کنند .

در حال حاضر ایمنی مواد غذایی هنوز در حال تحول است و انتظار می رود با توجه به فرآوری و تحویل غذا به مصرف کنندگان در بازار بین المللی بهبود بیشتری بیابد.

مزایای صدور گواهینامه HACCP چیست؟

دریافت گواهینامه  HACCPبرای شرکت ها مزایای بسیاری دارد.  این مزایا شامل موارد زیر است:

1- به حداکثر رساندن ایمنی محصولات
2- کنترل هزینه موثر
3- تسهیل تجارت بین المللی
4- کمک به پیشرفت های فرآیند و بهبود مستمر مواد غذایی
5- مطابقت با الزامات قانونی
6-  درک بهتر مسائل مربوط به ایمنی مواد غذایی در کل سازمان به ویژه در مورد آموزش کارکنان

7- بهبود  روحیه و انگیزه کارکنان را از طریق یک محیط کار تمیزتر

8- رویکرد پیشگیرانه واقع گرایانه برای امنیت و کیفیت مواد غذایی

9- افزایش رضایت مشتریان

10- افزایش کیفیت محصولات

نحوه دریافت گواهینامه HACCP در پرشین ایزو

شرکت پرشین ایزو بهترین مرکز جهت دریافت گواهینامهHACCP  با مجوز رسمی از سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

شرکت پرشین ایزو ابتدا با بررسی اینکه آیا روش ها و کنترل های لازم HACCP  ایجاد شده است ، آمادگی سازمان شما را ارزیابی می کند. سپس جزئیات یافته های خود را با شما در میان می گذارد تا در صورت یافتن ایرادات ، بتوانید آن ها را برطرف کنید. هنگامی که ارزیابی رسمی را پشت سر گذاشتید ، گواهی HACCP را دریافت خواهید کرد ، که به مدت سه سال معتبر است.

هزینه و مدت زمان ممیزی HACCP با توجه به طیف وسیعی از عوامل مانند اندازه شرکت و ماهیت کالاهایی که تولید می شود متفاوت خواهد بود. شایان ذکر است که این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن استاندارها را صادر می کند.