استاندارد اثربخشی آموزش در سازمان ها ایزو 10015

استاندارد اثربخشی آموزش در سازمان ها ایزو 10015 ابزاری مهم برای یک سازمان است و یکی از جنبه های مهم مدیریت کیفیت است.

استاندارد ISO 10015 ، در سازمان بین المللی استاندارد یا ISO ، به منظور پیشرفت در آموزش ، معرفی شده است. این استاندارد برای صدور گواهینامه برای رشد مناسب در مشاغل و داشتن حرفه ای خاصی طبق استاندارد های بین المللی برای آموزش در نظر گرفته شده است. ایزو 10015 در سال 1999 منتشر شد و از آن زمان تاکنون با ارائه مشخصات فنی ، مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت را در هر گوشه دنیا ارائه می دهد.

استاندارد ISO 10015 یک استاندارد بین المللی برای آموزش است و یک ابزار مهم برای تهیه مدیریت کیفیت در یک شرکت محسوب می شود. استاندارد ظاهراً کیفیت آموزش در سازمان یا موسسه را بهبود می بخشد. ISO 10015 استانداردی است که توسط ISO / TC 176 تهیه شده و کمیته سازمان بین المللی استاندارد سازی ISO است. این کمیته مسئولیت تهیه مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت را بر عهده دارد.

دستورالعمل های مدیریت کیفیت ISO 10015-2004 برای خدمات صدور گواهینامه:

برنامه ها و سیستم های آموزشی که در یک سازمان استفاده می شود تأثیر زیادی در کیفیت و بهره وری کارمندان سازمان دارد. ارزیابی کارایی برنامه های آموزشی که در یک سازمان انجام می شود بسیار مهم است تا تأثیر بهتری در کیفیت داشته باشد و بهترین بازده را به سازمان بدهد. گواهینامه ISO 10015-2004 یک استاندارد بین المللی است که در هدایت سازمان ها به تضمین بهترین کیفیت برنامه های آموزشی که در سازمان ها انجام می شود ، کمک می کند.

گواهینامه ISO 10015 را می توان به هر سازمانی صرف نظر از اندازه ، محل کار و نوع کار اعطا کرد. استاندارد راهنمایی های مفصلی در مورد تصمیمات گرفته شده توسط شرکت در مورد برنامه های آموزشی که در شرکت انجام خواهد شد و در نهایت به بهبود کیفیت آموزش های انجام شده در سازمان کمک می کند.

اهمیت استاندارد آموزش کیفیت  ISO 10015

ایزو 10015 راهنمایی هایی را فراهم می کند که یک سازمان بتواند نیازهای آموزش را شناسایی و تجزیه و تحلیل کند و نتایج را برای ، ارزیابی و نظارت و بهبود فرایند برای دستیابی به اهداف خود فراهم کند.

ایزو 10015 بر سهم آموزش در بهبود مستمر در سازمان متمرکز شده و آن را به یک منبع کارآمد و مؤثر برای سرمایه گذاری در توسعه کارمندان تبدیل می کند.

استاندارد ISO 10015 به گواهینامه ای که دستورالعمل های مربوط به آموزش را دارا می باشد قرار می گیرد. این یک مکانیسم آموزش خدمات در سازمان را بهبود می بخشد و در همان کیفیت کنترل کیفیت را تضمین می کند.

استاندارد ISO 10015 می تواند توسط همه سازمان ها مورد استفاده قرار گیرد و به رفع نگرانی های مشترک در مورد برنامه های آموزش شرکت از جمله کمک می کند.

مزایای استاندارد ISO 10015

مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت نقش اساسی را به عنوان مؤلفه های رشد یک شرکت ایفا می کند. چندین عامل وجود دارد که کیفیت را به عنوان مؤلفه ای در آموزش ثبت می کند. استاندارد  ISO 10015 ، دارای مزایای بسیاری است که در زیر ذکر شده است:

 1- ثبت نام در یک سیستم آموزشی موثر

از آنجا که استاندارد ISO 10015 مشخصات تضمین کیفیت در یک سازمان را دارد ، مطمئناً سیستم متدولوژی کامل آموزش را تکامل می بخشد. صدور گواهینامه استاندارد وظیفه ایجاد یک سیستم آموزشی موثر در سازمان شما را دارد.

 2- کیفیت عالی بازار

از آنجا که استاندارد ISO 10015 در بهبود آموزش خدمات و سایر حالت های مشابه سروکار دارد ، از روشی مطمئن برای رشد شرکت برخوردار است. صدور گواهینامه ISO 10015 همچنین می تواند به عنوان یک عامل مهم در توسعه استاندارد تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

3- اعتماد در بین مشتریان و همچنین ذینفعان شرکت

سازمان بین المللی استاندارد یک نهاد تحسین شده استاندارد است. صدور گواهینامه استاندارد ISO 10015 نشان دهنده رویکرد شما در قبال مدیریت کیفیت است. استاندارد باعث بهبود تصویر شما به عنوان یک تاجر می شود و اعتماد شما را بین مشتریان و سایر ذینفعان ایجاد می کند.

 4- دسترسی و شناخت جهانی

با داشتن استاندارد معتبر بین المللی به عنوان مجوز برای آموزش ، به بازار بزرگ بین المللی می روید که حرفه ای بودن شرکت را می توان از طریق کیفیتی که می توانید به عنوان یک سازمان تجاری اطمینان دهید ، سنجید. استاندارد ISO 10015 به وضوح به شما یک شناخت جهانی اعطا می کند ، اما همچنین راه را برای کشف فرصت های تجاری بین المللی باز می کند.

 5- مطابق با استانداردهای بین المللی

ISO 10015  با حفظ كنترل كیفیت در زمینه آموزش ، دستورالعمل های مربوط به یك روش كارآمد در كسب و كار را تعیین می كند. صدور گواهینامه استاندارد شما را با استانداردهای بین المللی تجارت سازگارتر می کند و این امر باعث می شود که شرکت شما به دلیل رعایت بیشتر بین المللی ، یک نام معتبر در بازار بسازد.

 نتیجه گیری نهایی

ایزو یک فدراسیون بین المللی است که هر از گاهی ، استانداردها را توسعه می دهد. ISO 10015 به عنوان یکی از اصلی ترین ویژگی های مدیریت کیفیت در نظر گرفته شده است. امروزه کلیه شرکت های معتبر دارای استاندارد ISO 10015 هستند ، زیرا این استاندارد همچنین می تواند به عنوان یک عامل اصلی برای سنجش پیشرفت یک نهاد تجاری در نظر گرفته شود. کنترل کیفیت همیشه اولویت اول یک سازمان برای مشتریان و کارمندان خود بوده است. ظاهراً استاندارد ISO 10015 ابزاری مهم برای داشتن مجموعه ای مناسب از تضمین کیفیت است.

اخذ استاندارد ایزو اثربخشی آموزش در سازمان ها ایزو 10015 در شرکت پرشین ایزو

شرکت پرشین ایزو مدت زمان طولانی است که گواهینامه ISO 10015-2004 را برای شرکت ها ارائه می دهد. این مرکز یکی از ساده ترین مراحل صدور گواهینامه ها را در اختیار دارد که شامل ارزیابی موثر سیستم های اجرا شده در سازمان به همراه هزینه مقرون به صرفه صدور گواهینامه ISO 10015-2004 می باشد.

جهت اخذ این استاندارد می توانید از طریق شرکت پرشین ایزو اقدام نمایید. شایان ذکر است که این شرکت دارای مجوز رسمی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت می باشد.