استاندارد ایزو مدیریت کیفیت آموزش  ISO 29990

استاندارد ایزو مدیریت کیفیت آموزش ISO 29990 یک استاندارد سیستم مدیریت کیفیت برای ارائه دهندگان خدمات آموزشی است. ISO 29990 یک مدل واحد برای یک کار با کیفیت و حرفه ای و همچنین یک مرجع مشترک برای ارائه دهندگان خدمات یادگیری و مشتریان آن ها برای مفهوم توسعه و تحویل برنامه مشخص شده فراهم می کند.

علم و دانش در کل دنیا در حال تبدیل شدن به یک عامل اصلی در مدیریت موفق شرکت ها است و آموزش به طور فزاینده ای به عنوان یک سرویس تجاری محور در نظر گرفته می شود. اهمیت روزافزون اقتصادی یادگیری در جامعه دانش جهانی فرصت های اقتصادی جدیدی مانند فعالیت های ایجاد شده با ارائه خدمات یادگیری سودآفرینی ایجاد کرده است. بنابراین تضمین کیفیت به یک مسئله مهم تبدیل می شود.

هدف ISO 29990: 2010چیست؟

هدف ISO 29990: 2010 ارائه یک الگوی عمومی برای تمرین و عملکرد حرفه ای با کیفیت و یک مرجع مشترک برای ارائه دهندگان خدمات یادگیری (LSP) و مشتریان آن ها در طراحی ، توسعه و ارائه آموزش های غیر رسمی ، آموزش و توسعه است .

عناصر اصلی تضمین کننده کیفیت و اثربخشی آموزش و بهبود انتقال دانش است ، ضمن اینکه باعث افزایش شفافیت و مقایسه طیف وسیعی از خدمات یادگیری ارائه می شود. ایزو 29990 به ارائه دهندگان خدمات یادگیری کمک می کند تا توانایی خود را در ارائه خدمات با کیفیت ، بهبود اثربخشی سازمانی و کاهش هزینه های کلی کسب و کار بهبود بخشند.

ISO 29990  استاندارد بین المللی آموزش است. با  ISO 29990 ، مؤسسات تدریس اولین استاندارد بین المللی را در اختیار دارند که بر مهم ترین دارایی (خدمات یادگیری) که در اختیارشان قرار دارد تمرکز دارد. این استاندارد قابل تأیید است ، بنابراین توصیه می شود کیفیت و شایستگی مؤسسات تدریس در مقابل همه علاقه مندان – بالاتر از همه ، خود دانش آموزان بررسی شود.

بازار خدمات آموزشی بسیار رقابتی است و نه تنها در بخش خصوصی بلکه مؤسسات بخش دولتی نیز باید خیلی تلاش کنند. استاندارد جدید تمرکز بسیار لازم را بر نیازهای فعلی هر گروه هدف ارائه می دهد. علاوه بر این ، طراحی خدمات مناسب و ارزیابی نتایج یادگیری را ارتقا می بخشد و آن را به یک سیستم مفید برای نشان دادن شایستگی و کیفیت تبدیل می کند. علاوه بر این ،ISO 29990  همچنین ابزاری ارزشمند برای مدیریت و کنترل سازمانی است.

آیا ایزو 29990 جایگزین ایزو 9001 می شود؟

ISO 9001  استاندارد اصلی برای مدیریت کیفیت است. ISO 29990 حاوی عناصری مشابه با ISO 9001 است ، اما بیشتر بر طراحی فرایندهای آموزشی متمرکز است. به همین ترتیب ، این استاندارد یک مکمل قوی است ، اما نمی تواند جایگزین آن باشد.

اجرا و طراحی پویا یک سیستم مدیریتی ، وظیفه واقعی و ضروری هر سازمان است. ارزیابی و صدور گواهینامه از این سیستم ها شواهد عینی از صلاحیت و کیفیت را در اختیار عموم قرار می دهد.

برای مؤسسات آموزشی که سیستم مدیریتی را پیاده سازی نکرده اند ، ایزو 29990 راهنمایی برای مدیریت کیفیت است ، که به طور خاص به بخش آموزش از جمله مدیریت منابع عمومی ، امور مالی و مدیریت ریسک می پردازد.

ISO 29990: 2010 چیست؟

ایزو 29990 معیارهای استاندارد سیستم مدیریت کیفیت را برای ارائه دهندگان خدمات آموزش و پرورش تعیین می کند. ISO 29990 یک استاندارد واحد برای ارائه دهندگان خدمات یادگیری ، از جمله شرکت ها ، مؤسسات حرفه ای و مراکز یادگیری ، در سراسر جهان فراهم می کند. این امر به طراحی خدمات مناسب و ارزیابی نتایج یادگیری می پردازد.

ایزو 29990 شامل چند بخش است؟

ایزو 29990 اساساً به دو بخش تقسیم می شود: خدمات یادگیری (به عنوان مثال ، این خدمات شامل طراحی ، ارائه و نظارت بر خدمات یادگیری) و مدیریت در ارائه دهنده خدمات یادگیری (به عنوان مثال برنامه ریزی شغلی ، مدیریت مالی ، مدیریت ریسک و همچنین مدیریت منابع انسانی) است. این استاندارد اولین استاندارد برای ارائه دهندگان یادگیری است که در مقیاس بین المللی معتبر و کاربردی است. مزایای ارائه دهندگان یادگیری شفافیت خدمات خود ، مقایسه بین المللی و فرآیندهای تعریف شده برای تضمین کیفیت است.

چرا به ISO 29990 احتیاج داریم؟

تعداد زیادی از ارائه دهندگان خدمات یادگیری ارائه برنامه های مشابه دارند. با این حال ، همه ارائه دهندگان مؤثر نیستند. با صدور گواهینامه  ISO 29990، شفافیت و پیوستگی برنامه های مختلفی که توسط بسیاری از ارائه دهندگان ارائه می شود افزایش می یابد. ایزو 29990 نه تنها برای سازمان هایی که به دنبال همکاری با آن ها هستند مفید است بلکه به ارائه دهندگان خدمات یادگیری نیز کمک می کند که از ثبات آن ها در ارائه خدمات با کیفیت و بهبود اثربخشی سازمانی اطمینان حاصل کنند.

مزایای ایزو 29990 چیست؟

مزایای صدور گواهینامه ISO 29990 بسیار زیاد است. در این بخش مزایایی برای ارائه دهندگان خدمات یادگیری و مزایایی برای ارائه دهندگان خدمات یادگیری بیان می شود.

با بهبود ارزش و افزایش بازاریابی  کسب و کار شما با نشان دادن اینکه شما در تضمین صداقت و تعالی برنامه های یادگیری متعهد هستید ، دید جهانی و اعتماد عمومی به دست می آورد.

همچنین با رعایت استانداردهای لازم برای  ISO 29990 ، خدمات غیر ضروری را از فرآیندهای خود حذف کرده و قادر خواهید بود تا در مورد نیازهای مداوم در حال توسعه صنعت ، آنالیز و برنامه ریزی کنید. با اقدام فوری ، پیامدهای احتمالی و هزینه های مالی را به حداقل می رسانید.

مزایای ISO 29990 برای ارائه دهندگان خدمات یادگیری:

عملکرد برجسته در هنگام انجام مناقصه از نهادهای رسمی

بازاريابي در سطح جهانی

تقویت پتانسیل کیفیت داخلی

فرآیندهای شفاف تعریف شده و مستند

مشارکت متخصصان آموزش دیده مشتاق و فعال در توسعه

مزایای  ISO 29990برای یادگیرنده ها:

ارزیابی معیارهای آموزش

انجام فرآیندهای پیشرفته و معتبر

شفافیت و مقایسه خدمات

تضمین کیفیت ، شفافیت و مقایسه در مؤسسات آموزشی

الزامات مدیریت عمومی

استراتژی و مدیریت شرکت

ارزیابی مدیریت

اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی

مدیریت مالی و مدیریت ریسک

مدیریت منابع انسانی

مدیریت ارتباطات (داخلی یا خارجی)

مدیریت منابع

دریافت ایزو29990 از طریق شرکت پرشین ایزو

پرشین ایزو با مشتریان خود همکاری می کند تا مطمئن شود که در هر مرحله از روند صدور استانداردها همه موارد به خوبی رعایت می شود. شایان ذکر است کارکنان این شرکت برای کمک به شما به صورت شبانه روزی در دسترس هستند.

شرکت پرشین ایزو در زمینه صدور گواهینامه ایزو29990 فعالیت می کند. جهت اخذ این استاندارد می توانید درخواست خود را در سایت این شرکت ثبت نمایید و یا با این شرکت تماس بگیرید. شایان ذکر است این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت می باشد.