سیستم مدیریت کیفیت در صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی  ISO / TS 29001

سیستم مدیریت کیفیت در صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمیISO / TS 29001   یک گواهینامه است که بر اساس مشخصات فنی منتشر شده توسط سازمان بین المللی استاندارد ارائه می شود. این سند با همکاری انستیتوی نفت آمریکا(API)  تهیه شده است. مشخصات فنی ایزو 9001 را به طور کامل شامل می شود و شامل نیازهای خاصی برای صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی می باشد.

این استاندارد یک سیستم مدیریت کیفیت است که رویه های صحیحی را که باید برای یک شرکت در صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی مورد بحث و بررسی قرار گیرد ، تضمین می کند.

گواهینامه ISO 29001

امروزه در همه مشاغل در سراسر جهان نیاز به کیفیت وجود دارد. با داشتن یک روند رقابتی در هر مشاغل ، ارتقا جایگاه بسیار دشوار است ، مگر اینکه شما دارای گواهینامه مناسب باشید که متناسب با تجارت شما باشد. اگر در شغلی فعالیت دارید که در زمینه طراحی ، توسعه ، تولید ، نصب و سرویس فرآورده های نفتی ، پتروشیمی و گاز طبیعی مشارکت داشته باشد ، در این صورت یک گواهینامه ISO 29001  استانداردهای کیفیت مورد نیاز شرکت شما را تعیین می کند.

به عنوان یک نتیجه مستقیم از همکاری بین ISO و صنعت بین المللی نفت و گاز به رهبری انستیتوی نفت آمریکا (API) توسعه یافته ، ایزو 29001 به طور خاص روی زنجیره تأمین نفت و گاز تمرکز دارد. استاندارد ISO / TS 29001 مبتنی بر ISO 9001  است که الزامات تکمیلی را در خود جای داده است.

گواهینامه ایزو TS 29001 برای چه شرکت هایی مناسب است؟

این گواهینامه برای سازمان هایی که در زمینه اکتشاف ، تولید ، پالایش نفت و گاز طبیعی و شرکت هایی که به این صنایع خدمات فنی و پشتیبانی فعالیت می کنند است. این مشخصات همچنین در مورد تولید کنندگان کاربرد دارد و خریداران تجهیزات صنعت نفت و گاز نیز می توانند از این مشخصات فنی استفاده کنند. ISO / TS 29001 الزامات سیستم مدیریت کیفیت را برای طراحی ، توسعه ، تولید ، نصب و سرویس محصولات برای صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی تعریف می کند.

ISO / TS 29001  همچنین برای تولید کنندگان تجهیزات اعم از بالادست و پایین دست از تجهیزات و مواد صنعت نفت و گاز ، ارائه دهندگان خدمات صنعت نفت و گاز و خریداران تجهیزات ، مواد و خدمات در دسترس است.

چرا مدیریت نفت و گاز مهم است؟

با توجه به اینکه صنعت نفت و گاز یکی از آسیب پذیرترین صنعت ها است ، فرآیندهای مدیریت کیفیت و متخصصان واجد شرایط برای این زمینه بسیار مهم هستند. در مواردی که مایعات و گازهای خطرناک در میان باشند ، آسیب های جدی به افراد و محیط زیست وارد می شود.

بنابراین ، اطمینان بالایی از عملکرد عملی برای این صنعت سطح بالایی از قابلیت اطمینان دارد. این امر از این جهت برای سازمان ها مفید است که با ارائه بهترین محصولات یا خدمات از نظر کیفیت و ایمنی به رسمیت شناخته شود. یک راه مؤثر برای دستیابی به این امر با اخذ گواهینامه ISO / TS 29001 است و با تخصص شما برتری در ذینفعان را تضمین کرده و شهرت سازمان را بهبود می بخشد.

مزایای ISO / TS 29001 مدیریت نفت و گاز

یک سیستم مدیریت نفت و گاز فواید و مزایای زیادی نسبت به آنچه که مورد توجه قرار می گیرد ، دارد. در این قسمت مزایای ISO / TS 29001 مدیریت نفت و گاز بیان می شود.

افزایش سطح کیفی شرکت ها: با اخذ این استانداردها سطح کیفی شرکت شما افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. صدور گواهینامه سیستم مدیریت نفت و گاز سطح جدیدی از کارآیی ، به ویژه در مدیریت زنجیره تأمین آن را به همراه خواهد داشت.

جذب مخاطب های بین المللی: با داشتن گواهینامه ISO 29001 ، می توانید نمونه کارهای تجاری خود را در بسیاری از کانال ها باز کنید. شما می توانید به قراردادهای بین المللی پیشنهادی دسترسی پیدا کنید.

سهولت  بازاریابی تجارت: با استفاده از این استاندارد شما قادر خواهید بود به همه گزینه های تجاری دسترسی پیدا کنید. جمع آوری مجوزهای بیشتر برای افزایش تعداد قراردادها و چشم انداز فروش آسان تر خواهد بود.

هدایت صحیح مسیر شرکت: همه ذینفعان شرکت باید بدانند که شرکت آن ها به سمت مسیر درست هدایت می شود. با وجود چنین استاندارد کیفیتی ، موظف است با نشان دادن تعهد شما به بهترین شیوه های صنعت ، ذینفعان را تحت تأثیر قرار دهد.

کاهش هزینه ها: با اخذ این استاندارد شما قادر خواهید بود هزینه ها را کاهش داده و بهره وری را در سیستم افزایش دهید. این به معنای بهبود کیفیت خروجی و کاهش ضایعات است.

شناخت نقاط ضعف شرکت: ارزیابی سیستم به شما در درک نقاط ضعف و تهدید در شرکت کمک می کند. به این ترتیب شما قادر خواهید بود بدانید که چه مشکلی در کار شما رخ می دهد و چگونه باید آن را برطرف کنید.

اخذ سیستم مدیریت کیفیت در صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی  در شرکت پرشین ایزو

شرکت پرشین ایزو در زمینه صدور گواهینامه ISO TS 29001 فعالیت می کند. جهت اخذ گواهینامه ISO TS 29001 می توانید از طریق پرشین ایزو اقدام نمایید.

جهت اخذ این استاندارد می توانید درخواست خود را در سایت این شرکت ثبت نمایید و یا با این شرکت تماس بگیرید. شایان ذکر است این شرکت دارای مجوز رسمی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت می باشد.